Byt 3+kk v centrální budově Ořechovky s obchodním podílem

Byt 3+kk v centrální budově Ořechovky s obchodním podílem

Fakta

  • Ořechovka, Praha
  • 103 m2
  • 12.990.000 Kč

Proč koupit?

  • Bydlení v domě, který historicky určil ráz Ořechovky
  • Citlivá rekonstrukce bytu a domu
  • Podíl na bytovém družstvu Ořechovka
Byt 3+kk v centrální budově Ořechovky s obchodním podílem
Předmětem ojedinělého prodeje je stylový byt umístěný v centrální budově čp. 250, kterou navrhl architekt Jaroslav Vondrák a kolem které v letech 1920-1923 probíhala první etapa výstavby současné čtvrti Ořechovka.
Budova postavená v okouzlující souhře luxusní secese a kubismu měla za cíl sloužit jako obchodní a společenské centrum, byl zde velký divadelní a taneční sál, dále kino a restaurace s kavárnou. V srpnu 2016 byl dům zařazen na Ústřední seznam kulturních památek České republiky spravovaných Národním památkovým ústavem.
V současné době celý objekt znovu ožívá, před dokončením je nákladná rekonstrukce celé budovy, za pochodu se proměňuje obchodní a společenské centrum, je zde nová restaurace, otevírají se nové obchody a služby. Předmětem prodeje je i podíl na těchto prostorách, resp. budoucí výnos s nimi spojený.
Vlastní byt byl v posledních 5 letech citlivě zrekonstruován, a to v souladu s náročnými požadavky správních orgánů. Důraz byl kladen na celkový soulad s architekturou domu, což dokládají například dřevěné rámy, přiznaná stěna původních cihliček, repliky vstupních dveří nebo stylová vana s replikovanou dobovou skříňkou. Rekonstrukci doplňují nový obklad v koupelně, dřevěná podlaha, vysoké interiérové dveře až do stropu, klimatizační jednotka, vysokorychlostní internet, nové rozvody elektřiny, vody a plynu.
Bližší informace k této unikátní koupi sdělíme osobně.

Tereza Michalová

Realitní Broker
tereza.michalova@bhouse.cz
+420 777 650 865
  • Podobné
  • Moje shlédnuté

Poznejte realitní butik BlueHOUSE

Koncept BlueHOUSE odráží naše zkušenosti s realitním trhem, které jsme získali při transakcích s vlastním majetkem. Snažíme se nabízet výjimečnou kvalitu služeb na složitém českém realitním trhu. Naší vizitkou jsou nemovitosti, které prodáváme. Vycházíme z reálných potřeb kupujících, proto žádná klišé, ale pravdivě atraktivní příběh nemovitosti.