Dokonalá vila inspirovaná funcionalismem

Dokonalá vila inspirovaná funcionalismem

Fakta

  • Černošice, Černošice
  • 300 m2
  • 15.000.000 Kč

Proč koupit?

  • Dokonalá stavba s odkazem na tradiční funkcionalismus
  • Prestižní lokalita v okolí rezidenčních vil - Černošice
  • K dokončení dle přání nových majitelů
Forma následuje funkci. Základní charakteristika funkcionalismu, kterou zde architekt spolu s majiteli nabízeného domu plně respektovali a dokonale rozvinuli. Pražské funkcionalistické budovy patří ke skvostům světové moderní architektury, ať se jedná o Müllerovu vilu od Adolfa Loose, budovy Josefa Gočára nebo kolonie na Babě. Pokud patříte mezi obdivovatele funkcionalismu či moderní architektury obecně, může být tato nabídka nové vily v Černošicích, v tradiční lokalitě honosných vil, pro vás ta pravá.
Vila je umístěna v tiché klidné ulici, na kaskádovitě svažitém pozemku s mimořádnými výhledy do přírody, na město a s maximálním soukromím. Pozemek je částečně svažitý a částečně rovinatý, nabízí velmi rozmanité využití, několik dimenzí či skrytých koutků a variabilitu využití dle sezóny nebo účelu.
Vila jako taková je technicky na vysoké úrovni, jedná se o novostavbu, která nabízí dokončení dle vkusu již nových majitelů. Základ je navržen velmi zdařile. Architekt myslel na veškerý detail při zachování jednoduchosti, čistých linií, dokonalého prolínání přirozeného osvětlení. Původní dispozice 6+1 lze uzpůsobit konkrétním potřebám nových majitelů i pomocí navržených posuvných stěn, které tradičně zdobily původní vily z 30. let. Vila může sloužit též pro kombinaci bydlení a podnikání či pro dvougenerační bydlení. Stavba byla precizně založena na betonových pilířích, nabízí velkoformátová okna, podlahové vytápění, lité teracco, materiálové kombinace bílá-dub- beton, zapuštěné podlahové vytápění i osvětlení. Mezi navrženými dalšími nadstandardy jsou například výtah na potraviny, shoz na prádlo, sklep na potraviny a víno v úrovni kuchyně či rozvody na centrální vysavač. Jako většina funkcionalistických vil, i tato má dokonalou střešní terasu s otevřenými výhledy do okolí a další terasy orientované na různé světové strany, které jsou vždy vhodně navržené ke konkrétní funkci.
Vila byla navržena architektem prof. Zvěřinou, součástí nabídky je i projekt zahrady od Ferdinanda Leflera.
Kontaktujte nás ohledně dalších informací, rádi se domluvíme na osobní prohlídce, která je vždy zásadní pro další úvahy.
Uvedená cena je vyvolávací cena v aukci, která bude zrealizována 24.2.2022, více informací u makléřky.

Kateřina Bačová

Realitní Broker
katerina.bacova@bhouse.cz
+420 602 163 909
  • Podobné
  • Moje shlédnuté

Poznejte realitní butik BlueHOUSE

Koncept BlueHOUSE odráží naše zkušenosti s realitním trhem, které jsme získali při transakcích s vlastním majetkem. Snažíme se nabízet výjimečnou kvalitu služeb na složitém českém realitním trhu. Naší vizitkou jsou nemovitosti, které prodáváme. Vycházíme z reálných potřeb kupujících, proto žádná klišé, ale pravdivě atraktivní příběh nemovitosti.