Realitní univerzita: Kupuji

5 úkolů, které nastaví zrcadlo Vaší koupi nemovitosti

Koupě má být bez překvapení. Proč? Protože to dobré v koupi bereme spíše automaticky, zatímco to špatné nám lehce naruší spaní.

Jako kupující si zpravidla plníte svá přání. Těšíte se ze svého výběru. Současně však nechcete udělat chybu, že nekoupíte dobře. Máte pochybnosti. Proč? Protože víte, že něco jako ideální nemovitost neexistuje a Vy musíte dělat kompromisy. Přinášíme 5 úkolů, se kterými se musíte poprat, aby Vaše spaní bylo nadále dobré.

1. Nadčasový výběr nemovitosti

Vybrat jednu z mnoha nemovitostí se může zdát být jednoduché, zkušenosti však ukazují, že většina kupujících si až s odstupem času uvědomí, jaké skutečné parametry by jejich bydlení mělo mít. Předvídat různé životní situace nelze, přesto se vyplatí brát v úvahu, že Vaše potřeby se mohou v čase měnit.

 2. Získat v nemovitosti zajímavou hodnotu

Zdá-li se Vám výběr nemovitosti snadný, pak vězte, že skutečnou dovednost vyžaduje taková koupě nemovitosti, která vedle požadovaných parametrů nabízí vysokou hodnotu za Vaše peníze. Mějte na paměti, že slevu na kupní cenu nemovitosti nezískáváte automaticky. Někteří prodávající Vám nabídnou maximálně symbolickou slevu, zatímco jiní jsou schopni přistoupit na vyšší slevu.

 3. Udržet si otevřenou mysl

Koupě nemovitosti často znamená pro organizaci Vašeho života změnu, pro níž potřebujete určitou vnitřní motivaci, která není zatížena nejistotou nezvládnutých rizik. Ulehčíte Vaší mysli, pokud si uvědomíte, že velké množství původních kategorických NE se v rámci koupě nemovitosti může samovolně rozpustit.

 4. Organizaci plánovat a věřit svým instinktům

Při koupi sníme, takže máme tendenci hledat stále něco nové, co by mohlo být ještě lepší a výhodnější. Proto se svého okolí neustále ptáme, jestli neví o něčem zajímavém nebo si malujeme, že třeba za měsíc či za rok bude situace lepší.  Pravda je ale taková, že tip je jen nejistá náhoda, a budoucnost můžeme předvídat jen v rozumných intencích. Zdravý realismus se vyplatí.

 5. Neutopit se v administraci transakce

Při koupi nemovitosti můžete řešit nejrůznější otázky kolem jejího financování a zároveň nesmíte přehlédnout žádný na první pohled nepodstatný detail, který by později mohl negativně ohrozit bezpečnost Vaší transakce.

Čím více o trhu víte, tím výhodnější realitní transakce můžete realizovat