Báječná léta v domě, který jsem miloval

18/02/2017

Život Vás občas zavede na místa, kde máte pocit určitého privilegia. Někdy máte i to štěstí, že na některém z nich můžete prožít část svého života. Přesně takové kouzlo v sobě skrývá prvorepubliková vila na Nouzově, která zazářila ve filmu Báječná léta pod psa.

Když o ní dnes znovu přemýšlím, uvědomuji si, jak skvělým místem byla pro bydlení a pro život vůbec. Mnoho z těch věcí je dosažitelných, jen je potřeba jít jim směle naproti. Čím byla ta vila tak báječná?

Bhouse_Nouzov_A20120819_7042

Dům se nachází na Nouzově ve Středočeském kraji na západ od Prahy. V současné době je na prodej, více informací získáte ZDE.

Chemie a osobní prožitek

Na prvním místě to byl krásný dům s osobitou architekturou. Úžasné bylo se na něj jenom dívat, jenže když v něm bydlíte, je ten pohled spíše výsada sousedů. Nejvíce vzrušujícím okamžikem proto bývala chvíle, kdy jsem se vracel domů a mohl obdivovat celý obraz domu.

Dnes mám skoro nostalgický pocit, že to byla láska na první pohled. Ani jsem nevěděl, kde se ta chemie vzala. Moje žena by nesouhlasila, tvrdila by, že jsem při první návštěvě domu reptal. Naštěstí zpětně všechno vidíte jinak, vnímáte už jen ty příjemné věci. Sžití s místem je emoční záležitost. Nemovitost Vás musí oslovit, není to jen cihla nebo kus betonu.

Bhouse_Nouzov_8385
Bhouse_Nouzov_8382
bty
Bhouse_Nouzov_20120819_7045

Příjemné prostředí

Dům by samozřejmě neměl svoje kouzlo, kdyby nebyl zasazen do krásného prostředí, ať už jím byla rozlehlá zahrada, příjezdová cesta, ale i nádherná lokalita Nouzova nebo blízkost čarovné přírody křivoklátských lesů. Okolí je hodně důležité, vždyť člověk v něm tráví více času, než by si kdy sám uvědomoval.

Bhouse_Nouzov_008
Bhouse_Nouzov_20120819_7044

Interiér domu

Poslední důležitá věc, která s domem neopakovatelně ladila, byl interiér. Nemyslím standard domu, ale celkové dispozice a výhledy, které přinášel. Vila měla prostornou vstupní halu a blahodárný výhled do zeleně. Její styl podtrhoval celkovou architekturu, kdy nenabízel žádný okázalý luxus a moderní prvky. Ve svém provedení byl spíš obyčejný, a přesto mimořádný.

bty
Bhouse_20170428
Bhouse_20170429

Báječná léta pod psa

Skutečnost, že se vila objevila ve filmu, představuje dnes jedinečnou příležitost pro znovuobjevování její historie. Umí přitažlivým způsobem dokreslit celý příběh její proměny, která byla velmi citlivá a nadčasová.

Bhouse_Nouzov_44
Bhouse_Bájecny_dum_3

Báječný prožitek není jenom náhoda

Život je určitě dílem štěstěny. Ale svému lidskému štěstí musíme pomáhat. Kouzlo nouzovské vily spočívá v tom, že všechno do sebe krásně zapadá. Je to náhoda? Osobně jsem přesvědčen, že nikoliv.

Každá koupě může být na první pohled dobrá nebo špatná. Někdy za ní zaplatíte více, někdy méně, než jste plánovali. Ve výsledku ale nejvíce záleží, co s ní uděláte a kam jí posunete. Původně dobrou koupi můžete zabít a původně špatnou koupi můžete proměnit v poklad.

V praxi to znamená, že respektujete místo, na kterém se nachází a všechny změny činíte v souladu s ním. Hledáte harmonii s okolím a nesnažíte se do něj zasazovat věci, které se Vám líbily možná někde jinde, ale do Vašeho prostředí nepatří.

Problém dnešní doby je, že dnes je z čeho vybírat, což jakoukoliv volbu nečiní jednoduchou.

Nemáte-li odpovídající zkušenosti, přiznejte si, že všem věcem nemusíte rozumět a pozvěte si k proměně své nemovitosti odborníka. Dobrý architekt či designér vytvoří její zdravý základ. Raději šetřete na kusu nábytku, než na celkovém konceptu bydlení. Věřte, že to, jak se doma cítíte není náhoda, ale je výsledkem mnoha faktorů předem do detailu připravených a promyšlených. Nouzovská vila je toho důkazem.

Bhouse_Nouzov_20120819_7037

Bhouse v Home&Garden TV

Tereza Michalová jako jediný český makléř provádí Prahou diváky amerického populárního pořadu LIVE HERE, BUY THIS.

Měsíčník realitního blogu

Fields marked with an * are required

Sledujte nás

Návrat na hlavní stránku blogu ZDE.

Koncept BlueHOUSE odráží naše zkušenosti s realitním trhem, které jsme získali při transakcích s vlastním majetkem a které rozšiřujeme o poznatky BEST PRACTISES, jež získáváme díky členství v prestižní asociaci Leading Real Estate Companies of the World. Snažíme se nabízet výjimečnou kvalitu služeb na složitém českém realitním trhu. Naší vizitkou jsou nemovitosti, které prodáváme.